UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ
İstanbul Gelişim Üniversitesi
Uzaktan Eğitim derslerine bilgisayarınızda veya telefonunuzdaki Google Chrome tarayıcıdan  lms.gelisim.edu.tr adresine girerek erişebilirsiniz. Oturum açmak için öğrenci numaranız ve obis şifrenizi kullanınız.

Uzaktan Eğitim Sistemi (LMS'ye) Öğrenci Numarası ve Obis Şifresi ile giriş yapılır.
Şifrenizi değiştirmek için https://e-kapi.gelisim.edu.tr/Password/Forgotpassword adresini kullanabilirsiniz. Öğrenci Numaranız ve Obis şifrenizi girerek oturum açamadığınız durumda uzaktanegitim@gelisim.edu.tr adresine öğrenci bilgilerinizi ve yaşadığınız sorunu iletmeniz durumunda teknik ekiplerimiz en kısa süre içerisinde sorunu gidermeye yönelik çalışmaları yaparak size geri dönüş yapacaktır.
Uzaktan Eğitim Sistemine masaüstü ve dizüstü bilgisayarlardan girilebildiği gibi mobil cihazlardan da giriş yapılabilir.
Sistem mobil tarayıcı ile uyumlu olup problem yaşanmadan açılabilmektedir. En iyi mobil deneyim için iOS cihazlar için Safari, Android cihazlar için Google Chrome mobil tarayıcı kullanınız.
Canlı derslerin tekrarı ders bittikten hemen sonra yayınlanmaktadır. Uzaktan Eğitim Sisteminde dersin tüm içerikleri dönem sonu sınavları bitene kadar sistemden kaldırılmamaktadır. Öğrenci içeriğe dönem sonuna kadar istediği zaman ulaşabilir.
İçerikler dönem sonuna kadar silinmez. Öğrenci tekrar tekrar ders videolarına ve dokümanlarına sistemden ulaşabilir.
Uzaktan eğtiim olarak verilen tüm derslerin video, doküman ve diğer tüm ek materyallerine sadece uzaktan eğitim sisteminden ulaşabilirsiniz.
Sınavlar planlanan derslikte sınav için belirlenmiş gün ve saatte yapılmaktadır.
Vize, Final ve Bütüleme sınavlarından oluşmaktadır. 
Sınav kağıt üzerinde yapılır.
Sınav genellikle optik form ile test şeklinde yapılır fakat bu durum dersi veren öğretim üyesinin insiyatifine bağlı olduğu için değişiklik gösterebilir.
Bu durumda uzaktanegitim@gelisim.edu.tr adresine öğrenci bilgilerinizi ve yaşadığınız sorunu iletmeniz durumunda teknik ekiplerimiz en kısa süre içerisinde sorunu gidermeye yönelik çalışmaları yaparak size geri dönüş yapacaktır.
Vize sınavından alınan notun %50'si ve Final sınavından alınan notun %50'si genel notu belirler.
Sınav notları sınav sonrası değerlendirme yapıldıktan sonra öğrenci bilgi sisteminde(OBİS) notlarım ekranında yayınlanmaktadır.